Premiumvinnare

Vissa har det lite bättre än andra. Som BingoLotto-prenumerant är du automatiskt Premiumkund. Och som vår Premiumkund har du alltid ytterligare förmåner och fler chanser att vinna extravinster utöver vinsterna i själva BingoLotto-spelet.

Grattis alla vinnare! Här nedan presenterar vi våra senaste Premiumvinnare. Här hittar du även vinnare i våra kundtidningskryss samt i våra extradragningar.

Premiumvinnare v 42-45

VIP-vinnare, värde 5000 kr

Anders Wettersand, Solna
Anne-Marie Karlsson, Arboga
Marie Niklasson, Nynäshamn

Vinnare Presentkort, värde 500 kr

Berit Inga Maria Karlsson, Huskvarna
Bernt Anders Wilhelm Andersson, Jönköping
Börje Karlsson, Nässjö
Gullan Lycksell, Nattavaara
Göran Fredriksson, Skövde
Helén Burnett-Cargill, Åkarp
Ingegärd Astmo, Gunnarskog
Ingrid Hjalmarsson, Linköping
Jan Larsson, Upplands Väsby
Jan-Åke Jakobsson, Åryd
Karl Erik Karlsson, Alvesta
Kennerth Gösta Lennart Moberg, Järnforsen
Kerstin Olsson, Skövde
Lars Arne Roland Johansson, Kinna
Maj-Britte Elisabet Svensson, Karlskrona
Mari-Ann Sundqvist, Korpilombolo
Marianne Kindgren, Örebro
Monica Ödlund, Grästorp
Nils Häverbring, Upplands Väsby
Tuula Lehtinen, Helsingborg

Vinnare Presentkort, värde 300 kr

Anita Andersson, Koppom
Anne-Maj Åhlberg, Vällingby
Bengt Petersson, Uråsa
Bernt Sture Lennart Johnsson, Halmstad
Carina Halmberg, Ed
Eva Anita Svensson, Älmhult
Gerd Lindberg, Laholm
Gudrun Henriksson, Kopparberg
Göthe Allan Nilsson, Hörby
Hans-Erik Karlsson, Vålberg
Helga Margareta Josefina Skreberg, Munkedal
Ing-Britt Olsson, kungälv
Ingrid Rosmarie Svensson, Sölvesborg
Jan-Olof Karlsson, Eskilstuna
Karl-Erhard Mikaelsson, Katrineholm
Lars Paulsson, Vaxholm
Lars-Erik Bergman, Brämhult
Lars-Olof Eriksson, Örebro
Liselott Johansson, Töreboda
Maria Erlandsson, Karlskrona
Marianne Spångedal, Säffle
Mikael Thorén, Stånga
Nematullah Askari, Eksjö
Patrik Gustafsson, Karlskrona
Runar Nyängen, Örebro
Rune Erik Arnold Andersson, Sätila
Sandra Ingun Irene Hermin, Vendelsö
Stefan Zackrisson , Älvsjö
Sven-Olof Roland Jonsson, Vårgårda
Terese Domeij, Åsele

Vinnare av 4 Sverigelotter, värde 100 kr

Anna Christina Steinholtz, Skutskär
Anna-Lisa Karlsson, Mariestad
Annette Lernvik Djupström, Örebro
Annika Melin, Jönköping
Arle Johansson, Gudhem
Arvid Håkansson, Landskrona
Birgitta Andersson, Ätran
Bodil Anna Kristina Johansson, Lagan
Camilla Wallin, Örebro
Caroline Andersson, Helsingborg
Eva Nilsson, Hammenhög
Gunilla Bengtsson, Sundsvall
Gunnar Sigurdsson, Forshaga
Hélen Vallgren, Gullspång
Ingela Axelsson, Råda
Inger Tegeroth, Ljungskile
Inger Falk, Eskilstuna
Ingrid Vestman, Sundsvall
Iris Märta-Britt Danielsson, Junsele
Jan Sjökvist, Torpshammar
Jan Heide, Södra Sandby
Jan Gunnar Persson, Linköping
Karin Elisabet Berg, Gästrike-Hammarby
Kerstin Jidsjö, Örebro
Leif Ottosson, Åmål
Lisbeth Ehn Jakobsson, Furudal
Magnus Olsson, Hagfors
Margareta Hollsten, Lidköping
Margareta Larsson Fagergren, Karlstad
Marie Gustavsson, Vendelsö
Michael Nyman, Svanesund
Mikael Karlsson, Ljungby
Patricia Andersson Nohrin, Falun
Peter Essnert, Källby
Rigmor Anita Franzén, Uppsala
Ritva Korva Turesson, Karlskoga
Roland Johansson, Osby
Sonja Eklöf, Torshälla
Ulla Nilsson, Lyckeby
Åke Bovin , Järna

Vinnare av 2 Bingolotter, värde 100 kr

Anita Stark, Finspång
Anita Andersson, Stjärnhov
Ann-Britt Johansson, Stora Mellösa
Ann-Marie Güllenvåg, Västerås
Barbro Margareta Johansson, Norrtälje
Benita Ringström, Ystad
Bernt Erik Lennart Johansson, Vänersborg
Birgitta Isaksson, Vänersborg
Björne Lind, Tavelsjö
Britt-Inger Eriksson, Kumla
Britt-Marie Gidlund, Ödeborg
Börje Turesson, Lönashult
Carin Einefors, Lekeryd
Dennis Randewall, Eriksmåla
Edit Viktoria Wiberg, Gällivare
Edith Karlberg, Grästorp
Erik Torstensson, Vänersborg
Eva Johansson, Skara
Eva Marie Sundström, Örebro
Gun Rosén, Strömstad
Gunilla Linnéa Kennberg, Motala
Ingegerd Hallberg, Storvreta
Jerry Claes Göran Vahlby, Stånga
Jonas Persson, Dalby
Karin Jonsson, Domsjö
Karl Karlsson, Örebro
Kerstin Leanderz, Mariestad
Kerstin Persson, Henån
Krystyna Ewa Johansson, Kungälv
Lena Medin, Huddinge
Lena Birgitta Andersson, Malmö
Lennart Amnebrink, Värnamo
Linus Johansson, Åkers Styckebruk
Lisbeth Eriksson, Mora
Maj Lis Svensson, Svedala
Maj-Britt Mårtensson, Sjöbo
Maria Elisabet Ekberg, Skyttorp
Marita Svensson, Våxtorp
Mia Nyqvist, Fredriksberg
Mikael Ivarsson, Laholm
Nina Pekkala Söderberg, Kiruna
Roland Freed, Göteborg
Signe Rode Hildegard Karlkvist, Kvillsfors
Sinikka Holma, Karlskoga
Siv Ingbritt Bodin, Borås
Siv Mona Helena Frideborger, Valdemarsvik
Susanne Nilsson, Sollefteå
Sven Ingvar Johansson, Sunne
Ulla Anette Larsson, Borås
Violet Karlsson, Tierp

Premiumvinnare v 38-41

VIP-vinnare, värde 5000 kr

Berndt Jansson, Årjäng
Ruth Helena Marita Gustafsson, Vimmerby
Sixten Öman, Svärdsjö

Vinnare Presentkort, värde 500 kr

Anna-Marta Nilsson, Malmö
Arne Vallström, Hagfors
Assad Hesary, Stenungsund
Barbro Ingegärd Molund, Norrköping
Barbro Marie-Louise Parner, Motala
Birgitta Snöfors, Brandbergen
Carina Elisabeth Wahlström, Karlholmsbruk
Grethel Gardlow, Enskededalen
Ilona Rodian, Genarp
Irene Löfroth, Skellefteå
Lars Allan Karlsson, Kristinehamn
Lars-Pether Sjöö, Hagfors
Mattias Berg, Trollhättan
Olof Sören Östling, Kovland
Peter Persson, Bälinge
Petra Einarsson, Hisings Backa
Reino Järvinen, Hästveda
Sylvia Jonsson, Bräcke
Ulrika Boensson, Sollebrunn
Weine Rudolfsson, Mönsterås

Vinnare Presentkort, värde 300 kr

Agneta Löfqvist, Lövånger
Anne Holmgren, Göteborg
Birgitta Bergdahl, Vetlanda
Birgitta Drospe, Veddige
Bo Larsson, Älekulla
Bodil Börjesson, Kävlinge
Caj Wassholm, Eslöv
Catharina Söderlund Forslöf, Norrtälje
Christina Gauffin, Nacka
Conny Westberg, Göteborg
Herbert Tobiasson, Strömstad
Ingbritt Nilsson, Stugun
John Eriksson, Linköping
Karin Majvor Gunilla Sandelius, Frösön
Katarina Hellsten, Linköping
Kjell Johansson, Degerfors
Krister Pantzar, Ödeshög
Lena Holmer, Asarum
Lennart Wallin, Ursviken
Maj-Lis Torstensson, Kungsbacka
Malin Hirvi, Kode
Maria Elena Viktoria Marques Vaz, Slöinge
Marko Svensson, Lidköping
Per Sune Nilsson, Äppelbo
Reinhold Anton Isidor Nilsson, Ljungaverk
Roger Svensson, Västervik
Sten Erland Karlsson, Karlskoga
Suzanne Linderberg, Eslöv
Sven Bertil Näslund, Härnösand
Tomas Ottosson, Vinninga

Vinnare av 2 Bingolotter, värde 100 kr

Inga-Lisa Karlsson, Sollentuna
Inga-Majt Larsson, Kristdala
Ingeborg Sahlin, Östersund
Ingegerd Lundberg, Östersund
Inger-Lena Jönsson, Hishult
Ingrid Marie Louise Sollin, Eksjö
Irene Johansson, Kalmar
Iréne Svensson, Figeholm
Jan Olov Jörgen Persson, Föllinge
Jill Pettersson, Katrineholm
Joachim Eriksson, Uppsala
Jörgen Filipsson, Enköping
Kalevi Hiitomaa, Broby
Karin Vising, Skellefteå
Karl Axel Olof Jacobsen, Vaggeryd
Karl Johan Öberg, Strömsbruk
Karl Yngve Lövgren, Södertälje
Katrin Gäfvert, Gävle
Kerstin Persson, Eslöv
Kerstin Andersson, Laholm
Kerstin Berit Ingegerd Johansson, Sölvesborg
Kjell Ekström, Åtvidaberg
Laila Johansson, Fiskebäckskil
Lars Åke Berg, Tullinge
Lena Levin, Växjö
Lennart Bergström, Hässelby
Lennart Johansson, Karlskoga
Lisbeth Elofsson, Kristianstad
Lisbeth Nilsson, Blentarp
Maj Andersson Svanborg, Johannishus
Mariann Axmar Didriksson, Hässleholm
Marianne Pedersen, Sysslebäck
Marja Harborn, Limhamn
Mats Eklund, Huskvarna
Mats Renvall, Hargshamn
Mats Preutz, Munka-Ljungby
Mats Erik Kadfors, Västra Frölunda
Matti Veikko Nilsson, Olofström
Maud Söderlind, Älandsbro
Mona Olsson, Bollnäs
Monica Nilsson, Mönsterås
Ola Löfberg, Tygelsjö
Per-Arne Sundell, Indal
Rolf Andersson, Falköping
Rolf Forsgren, Bullaren
Siv Harrysson, Vislanda
Solvig Britt-Mari Häggström, Umeå
Sven Olof Karlsson, Huskvarna
Tomas Törnberg, Enköping
Tuula Tolkki, Oskarshamn
Åke Karlsson, Kalmar

Premiumvinnare v 13-16

VIP-vinnare, värde 5000 kr

Birgitta Nordström, Kalmar
Eva Vahlgren, Kramfors
Karin Björnberg, Hindås

Vinnare Presentkort, värde 500 kr

Ann-Britt Forsberg, Västerås
Ann-Marie Nordström, Sundsvall
Berit Claesson, Bredared
Brittmarie Rosenquist, Hässelby
Britt-Marie Sandström, Borlänge
Eva Anne-Cathrine Lill Olsson, Forshaga
Gun-Britt Kristina Skoglund, Hällefors
Inger Ström, Råneå
Ingrid Hernström, Solna
Ingrid Ann-Marie Gustafsson, Kungsbacka
Jonny Abramsson, Bräkne-Hoby
Karin Tällberg, Bollnäs
Keijo Karjalainen, Haparanda
Kent Persson, Torestorp
Laila Andersson, Skene
Margareta Persson, Orrviken
Monika Wennberg, Torslanda
Peter Stolt, Västra Frölunda
Rose-Marie Sjöbrink, Eksjö
Stig Johansson, Växjö

Vinnare Presentkort, värde 300 kr

Anders Thörn, Svanesund
Anders Einar Andersson, Tidan
Ann Liselott Aronsson, Färgelanda
Anna-Greta Fredriksson, Staffanstorp
Ann-Christin Andersson, Ullånger
Anton Claesson, Alvesta
Gustaf Helmer Andersson, Oxelösund
Inge Bengtsson, Korsberga
Ingrid Krook, Kista
Jan-Ove Ahlgren, Mölndal
Kaj Blomqvist, Munkedal
Karl Gustaf Thufvesson, Killeberg
Karl-Erik Eriksson, Umeå
Karl-Erik Olsson, Linköping
Kerstin Hellsten, Malmköping
Kurt Roland Johansson, Horn
Lars Gustaf Sjölund, Kvissleby
Lillemor Lindström, Västerhaninge
Lisbeth Bergman, Örnsköldsvik
Malin Johansson, Uddevalla
Maria Svedin, Sundsvall
Nils Göran Eriksson, Tingsryd
Nils-Erik Helmersson, Tärnsjö
Rutger Persson, Ystad
Sofie Engman, Västerås
Staffan Sillén, Jordbro
Svea Mattsson, Fjärås
Tage Nilsson, Årjäng
Thomas Blennerup, Flyinge
Ulf Eriksson, Trollhättan

Vinnare av 2 Bingolotter, värde 100 kr

Agneta Marianne Märta Jonsson, Röfors
Anita Weins, Kangos
Anne May Eckerman, Norrtälje
Aulis Kumpula, Sigtuna
Barbro Jakobsson, Föllinge
Barbro Ingegerd Öberg, Hägersten
Berit Margareta Johansson, Dala-Floda
Christer Säf, Upplands Väsby
Christina Binnberg, Falköping
Christina Elisabeth Anderberg, Torshälla
Dagmar Birgitta Martinsson, Kopparberg
Ebba Ann-Mari Arvidsson, Bräcke
Eija Nilsson, Kinna
Elenore Jönsson Frank, Anderslöv
Elisabet Åberg Svensson, Halmstad
Ellen Viktoria Nylander, Storuman
Elsie Hansina Eriksson, Kävlinge
Erik Gunnar Vall Karlsson, Huskvarna
Ernad Sadiki, Ljungby
Eva Jansson, sandviken
Eva-Lis Eriksson, Brunflo
Folke Arnold Andersson, Lur
Gerdt Ove Gerdtman, Kolbäck
Göran Gode, Fränsta
Gösta Eriksson, Uppsala
Hanne Ringström, Järfälla
Helena Södergårds, Edsbyn
Inger Sjöqvist, Kumla
Jan Eriksson, Norrtälje
Jan Karlsson, Mellerud
Jarl Jönsson, Jämshög
Jesper Hubertson Merbom, Stockholm
Jessica Johansson, Karlskoga
Jocke Hallström, Mörarp
Joel Olsson, Vingåker
Johan Elvin, Mullsjö
Karin Persson, Säffle
Karin Birgitta Mari-Anne Gustafsson, Töcksfors
Karin Vivi-Ann Enqvist, Långsele
Kenth Karlsson, Ekshärad
Kerstin Wallström, Varnhem
Kerstin Söderberg, Mörsil
Kerstin Petersson, Ängelholm
Krister Henningsson, Varberg
Kurt Karlsson, Kumla
Kåre Karlsson, Vimmerby
Larry Larsson, Norsjö
Lars-Åke Eriksson, Uppsala
Lena Ingvarsson, Eslöv
Lilian Andersson, Hultafors
Magnus Åkesson, Ed
Maria Lindblom, Bollnäs
Maria Hansson, Trollhättan
Maria Persson Persson Abelli, Hallstahammar
Marianne Margareta Källgren, Örebro
Marie Isaksson Lehtipalo, Visby
Marita Sturk, Övertorneå
Mats Olérs, Falun
Mats Gunnar Johan Gunnarsson, Gullabo
Mona Anita Lillemor Fagerberg, Jönköping
Mona Fanny Front, Hunnebostrand
Monica Fäger, Tidan
Monica Karlsson, Jämjö
Naemi Pettersson, Vagnhärad
Nathalie Lemaire, Västra Frölunda
Olof Einar Vestling, Älvdalen
Per-Bonde Adolfsson, Säffle
Pernilla Berg, Jönköping
Peter Kraft, Kungsbacka
Réne Eriksson, Hjälteby
Roland Hedlund, Övertorneå
Rosita Korpi, Åskloster
Rut Jonsson, Frösön
Sirpa Eliasson, Gråbo
Siv Björk, Ljungsbro
Sonja Elisabeth Viberg, Nordingrå
Sten Edvard Larsson, Rimbo
Susanne Ridvall, Landskrona
Sylvia Guazon Nordqvist, Gustavsberg
Sören Gustafsson, Gränna
Thomas Bylund, Trångsund
Tommy Steen, Bor
Ulla Bystedt, Härnösand
Ulla Danielsson, Kågeröd
Ulla Lillemor Ann-Kristin Johansson, Värnamo
Viktor Berle, Älvängen
Vivian Robinsson, Falköping
Åke Viktorsson, Dalsjöfors
Åke Gustafsson, Mullsjö
Åke Valdemar Nilsson, Västra Frölunda

 

Ann-Britt Forsberg, Västerås
Ann-Marie Nordström, Sundsvall
Berit Claesson, Bredared
Brittmarie Rosenquist, Hässelby
Britt-Marie Sandström, Borlänge
Eva Anne-Cathrine Lill Olsson, Forshaga
Gun-Britt Kristina Skoglund, Hällefors
Inger Ström, Råneå
Ingrid Hernström, Solna
Ingrid Ann-Marie Gustafsson, Kungsbacka
Jonny Abramsson, Bräkne-Hoby
Karin Tällberg, Bollnäs
Keijo Karjalainen, Haparanda
Kent Persson, Torestorp
Laila Andersson, Skene
Margareta Persson, Orrviken
Monika Wennberg, Torslanda
Peter Stolt, Västra Frölunda
Rose-Marie Sjöbrink, Eksjö
Stig Johansson, Växjö
Vinnare i BingoLotto

Mer än 50.000 vinnare varje vecka. Är du en av dem?

Till BingoLottos vinnare

SPELA BINGO ONLINE

Varför vänta? Vi har även Bingo online! Spela och vinn riktiga pengar, redan idag!

Spela Bingo nu

Spela nu
  • 46 st
  • 10kr
Spela nu
  • 143 st
  • 10kr

.

Skrapa nu
  • Singelspel
  • 5kr

.

Skrapa nu
  • Singelspel
  • 25kr
Spela nu
  • 60 st
  • 2kr
Spela nu
  • Singelspel
  • 5kr
Spela nu
  • Singelspel
  • 5kr
Spela nu
  • Singelspel
  • 5kr
Spela nu
  • Singelspel
  • 10kr
  • 0 st
  • 5kr
Våra partners